Kreatywne zadania w wielkich KROPKACH ukryte



Obraz carla Bron z Pixabay

Międzynarodowy Dzień Kropki już wkrótce. Od kilku lat z powodzeniem uczestniczę w tym święcie. Co roku tworzę dla swoich uczniów nowe zadania, bo w taki sposób i ja obchodzę święto kreatywności.

Na moim blogu odnajdziecie Państwo relację z lat poprzednich. Polecam :)




Zadania, które poniżej prezentuję, zaplanowałam na lekcję języka polskiego. Moi uczniowie będą pracowali w 5 grupach, dlatego tyle zadań poniżej zaprezentuję. Jak ich w nowy sposób podzielić? O tym jeszcze nie myślałam.

Polecenia mam gotowe, ale potrzebuję jeszcze wielu przyborów, rekwizytów, a nawet reprodukcji obrazów. Przejrzę swoje zasoby i będę gotowa do tego niezwykłego dnia. A jak przebiegła praca i jakie wytwory powstały, z pewnością napiszę.




Grupa 1

Zapoznaj się z zadaniem ukrytym w KROPCE. Przy pomocy wycinków z kolorowej gazety przedstaw to, co dziennikarz widział przez dziurkę od klucza. Puść wodze fantazji. Powodzenia!
Grupa 2

Grupa 3
 

Grupa 4
Grupa 5
Jeśli pomysł Ci się spodobał, masz pytania, wykorzystałeś /-aś go swojej pracy, zostaw wiadomość w komentarzu. To zmotywuje mnie do dalszej kreatywności i zachęci do dzielenia się swoim doświadczeniem.
Nigdy nie zapominaj o podaniu autora pomysłu/ zadania/ projektu/ innowacji.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Zbiór wykreślanek ortograficznych na zajęcia wyrównawcze

Tworzymy makietę miejsca akcji- "Chłopcy z Placu Broni"

Przykład opinii wychowawcy klasy o uczniu

Generator napisów 4

Międzynarodowy Dzień Poezji z kartami literackimi, odwróconą krzyżówką lub wykreślanką- materiały edukacyjne na 21 marca