Do jakich ćwiczeń mogę wykorzystać kartę plaster miodu?- pomysły

Karty pracy  mogą mieć różna formę Pamiętajmy, że zaskoczenie uczniów sprzyja nauce i pozytywnie wpływa na motywację do aktywności.

Tym razem zastanawiałam się, w jaki sposób na lekcjach języka polskiego mogę wykorzystać wygenerowaną kartę pracy/ planszę w formie plastra miodu. Wygląda ona tak:
 Moje pomysły:

1. Krzyżówka, z tym że podamy uczniom hasła jedynie w poziomie. Możemy też kolorem i/ lub cyfrą oznaczyć te elementy, w których znajduje się litera będąca składnikiem hasła.


2. Bogacenie słownictwa- w wybranym elemencie zapisujemy pierwsze słowo, w kolejnych uczniowie dopisują następne w taki sposób, aby się z nim kojarzyły. Możemy wyznaczyć uczniom czas wykonania zadania. Mogą pracować indywidualnie lub w grupach.

Np.


 3. Czytanie sylabami- w co drugim plastrze należy wpisać sylabę, od której zaczyna się słowo. Uczeń czyta pierwszą sylabę i według własnego uznania dodaje sylabę lub kilka sylab, aby powstało nowe słowo.

Można również wpisać wyrazy z brakującą sylabą, którą uczeń jedynie uzupełnia.

Takie karty pracy uatrakcyjnią i wzbogacą prowadzone przez nas zajęcia.


Polecam darmowy generator, który pomoże przygotować kartę w postaci plastra miodu.


A jakie są Wasze pomysły na wykorzystanie plastra miodu?

Komentarze

  1. Niektóre pola zaznaczamy na kolorowo, w pozostałe wpisujemy liczby. Zadaniem ucznia jest wpisanie sumy liczb dotykających kolorowego pola. Wersja trudniejsza - w kolorowe pola wpisujemy liczby, zadaniem dziecka jest takie uzupełnienie planszy by wpisana liczba była sumą liczb z pól stykających się z kolorowym polem.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Zbiór wykreślanek ortograficznych na zajęcia wyrównawcze

Tworzymy makietę miejsca akcji- "Chłopcy z Placu Broni"

Przykład opinii wychowawcy klasy o uczniu

Generator napisów 4

Międzynarodowy Dzień Poezji z kartami literackimi, odwróconą krzyżówką lub wykreślanką- materiały edukacyjne na 21 marca