niedziela, 14 lutego 2016

Jak obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu w bieżącym roku szkolnym?


Jak obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu w bieżącym roku szkolnym? 

Dzień Bezpiecznego Internetu, ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu Safer Internet, ma na celu propagowanie działań na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników sieci. Obchodzony jest od 2004 roku, co roku w inny dzień - pierwszy albo drugi wtorek lutego; w Polsce - już po raz czwarty z inicjatywy Fundacji Dzieci Niczyje (FDN) i Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK). 

Z tej okazji w naszym gimnazjum odbyły się:

1. Lekcje języka polskiego


2. Wywiady 

14. stycznia 2016 roku razem z Markiem Rzechółką oraz Basią Dembkowską wybraliśmy się z kamerą GoPro na korytarze szkolne  oraz do czytelni w poszukiwaniu informacji na temat tego, czy uczniowie oraz pracownicy naszego gimnazjum mają podstawową wiedzę na temat bezpieczeństwa. 

3. Prezentacja multimedialna

4. Plakat na Dzień Bezpiecznego Internetu 

Tematyka mojego plakatu dotyczy Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodzony jest 9 lutego. Chciałam, aby moja praca zawierała zasady, którymi należy się kierować korzystając z internetu, a także przykuwała uwagę koleżanek i kolegów. 

Właśnie dlatego wykorzystałam postaci z kultowego filmu "Gwiezdne wojny", o którym tak głośno jest w ostatnim czasie oraz zdjęcie, które ukazuje, że nigdy nie możemy być pewni kim jest osoba siedząca po przeciwnej stronie komputera.

5.Ankieta na temat bezpieczeństwa w sieci
Ankieta została zamieszczona na stronie survio.pl. Jej celem było zbadanie, czy Internauci czują się bezpiecznie w Internecie. Badanie miało charakter anonimowy. W ankiecie brało udział 100 osób 

Licencja Creative Commons

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz