Scenariusz spektaklu profilaktycznego ,,SĄD, ale nie Ostateczny"



ZAMIAST WSTĘPU

Zniewolenie nałogiem, spętanie i ostateczny rozrachunek, czy tak dalej można żyć – to główne refleksje, jakie wywołuje przedstawienie. Na uwagę zasługuje sceneria i kolorystyka prezentowanego spektaklu: czarne, ponure stroje aktorów, czerwone wstęgi, symbolizujące więzy zniewolenia nałogiem i trafnie dobrany podkład muzyczny, będący zlepkiem muzyki, jakiej dziś słuchają młodzi ludzie. I najważniejsze ...przesłanie i wymowa przedstawienia, czy można coś zrobić, by się wyrwać i uwolnić od nałogu, dać sobie szansę na zdrowe i trzeźwe życie i odbudowanie zaufania? Odpowiedź jest prosta, można zerwać z nałogiem, trzeba tylko chcieć.''



A my?

My jesteśmy zadowoleni z efektów swojej pracy. Rozumiemy problem. Wiemy, jak z nim walczyć. Promujemy zdrowy styl życia, trzeźwość i pozytywne wzorce zachowań. Przygotowując występ, nauczyliśmy się tolerancji, zrozumieliśmy innych ludzi i siebie, a także zaprzyjaźniliśmy się ze sobą.

Spektakl profilaktyczny ,,Sąd, ale nie Ostateczny” to cegiełka w szkolnym programie profilaktycznym, to sposób na zaangażowanie młodych w działania prozdrowotne, to także aktywizująca metoda pracy z dziećmi i z młodzieżą, przynosząca najlepsze rezultaty. Nie wierzysz? To sam spróbuj.

Poniżej prezentuję fragmenty scenariusza.
Jeśli moja twórczość, pomysły na zajęcia, materiały na lekcje  przypadły Ci do gustu, korzystasz z nich i zastanawiasz się, w jaki sposób wyrazić wdzięczność albo mnie wesprzeć, zaproś mnie na kawę. Na portalu społecznościowym Facebook znajdziesz stronę bloga. Link zamieszczam poniżej.





Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zbiór wykreślanek ortograficznych na zajęcia wyrównawcze

Tworzymy makietę miejsca akcji- "Chłopcy z Placu Broni"

Przykład opinii wychowawcy klasy o uczniu

Generator napisów 4

Międzynarodowy Dzień Poezji z kartami literackimi, odwróconą krzyżówką lub wykreślanką- materiały edukacyjne na 21 marca