wtorek, 22 września 2015

Instrukcja przygotowania do dyktanda


JAK NAUCZYĆ SIĘ WYRAZÓW DO DYKTANDA? – INSTRUKCJA


Poproś kogoś z rodziny, aby dyktował ci słowa z dyktanda. Ty będziesz pisał słowa na kartce, po czym osoba obok ciebie sprawdzi, czy nie popełniłeś jakiegoś błędu.Ten cykl powtarzaj codziennie po 2-3 razy aż do dnia, w którym odbędzie się dyktando.
Arkadiusz


Przeczytaj kilkakrotnie podane wyrazy. Następnie poproś kogoś o podyktowanie ich. Zapisz je na kartce. Sam sprawdź, gdzie popełniłeś błędy. Wyrazy, które sprawiają Ci trudność, zapisz kilkakrotnie na kartce. Po raz kolejny poproś kogoś o ich podyktowanie i sprawdź, jak teraz Ci poszło. Próbuj tak długo, aż nie będziesz popełniał błędów, a na pewno dostaniesz dobrą ocenę!
Emilia

Podziel słówka na grupy, ze względu na trudności w nich zawarte. Powtarzaj je systematycznie. Wypisz je na kartkach i porozwieszaj w dobrze widocznych miejscach w domu. Użyj kolorów, by lepiej zapamiętać potrzebne wyrazy. Podsumuj swoją pracę i umiejętności, a zauważysz, co robisz dobrze, a co źle.
 Jagoda
Przeczytaj uważnie wszystkie wyrazy. Następnie przenieś je na osobną kartkę. Zaznacz trudności     ortograficzne kolorowymi flamastrami oraz umieść ją w widocznym miejscu. Codziennie powtarzaj materiał. Możesz poprosić kogoś, aby podyktował Ci słowa, a Ty napiszesz je na kartce. Jeśli będziesz przestrzegał tych zasad, na pewno Ci się uda.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Joasia
Poczytaj 3-4 razy wszystkie słowa do dyktanda podane przez nauczyciela. Następnie przepisz je z 3-4 razy. Kolejna czynność, jaką powinieneś wykonać, to poprosić kogoś, aby tobie podyktował także z 3-4 razy. Ostatniego dnia Bóg nakazał odpoczynek, więc dzień przed dyktandem zrób sobie wolny.  
Agata 


Powodzenia :)
Licencja Creative Commons

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz