Grafiki do satyry ,,Żona modna" Ignacego Krasickiego

 Oprócz kart literackich warto posiadać samodzielne grafiki. Z pewnością przydadzą się one do opisywania postaci, miejsca zdarzeń, porządkowania wydarzeń, tworzenia gazetki ściennej itp.  


Warto jednak pamiętać, że grafiki nie odwzorowują treści utworu, więc można poszukiwać też różnic pomiędzy treścią utworu a ilustracją, czy też zastanawiać się, czy tak wyglądałby bohater opisany w tekście. 

Można też ułożyć własne pytania do grafik.

W niniejszym wpisie prezentuję trzy losowo wybrane grafiki do lektury ,,Żona modna".

Grafiki z pewnością wspomogą nauczyciela w czasie lekcji.

Do lektury ,,Żona modna" przygotowałam 110 grafik. Niektóre są do siebie podobne, gdyż prezentują to samo zdarzenie. Mam nadzieję, że pomogą one uczniom zrozumieć konflikt bohaterów i zapamiętać treść utworu.

Zaprojektowałam je przy pomocy sztucznej inteligencji.  Koncentruję się w nich na treści lektury, ale też na uzasadnianiu opinii, przytaczaniu cytatów, wnioskowaniu. 


Zapraszam :)


Jeśli moja twórczość, pomysły na zajęcia, materiały na lekcje przypadły Ci do gustu, korzystasz z nich i zastanawiasz się, w jaki sposób wyrazić wdzięczność albo mnie wesprzeć, zaproś mnie na kawę. Na portalu społecznościowym Facebook znajdziesz stronę bloga. Link zamieszczam poniżej.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zbiór wykreślanek ortograficznych na zajęcia wyrównawcze

Tworzymy makietę miejsca akcji- "Chłopcy z Placu Broni"

Przykład opinii wychowawcy klasy o uczniu

Generator napisów 4

Międzynarodowy Dzień Poezji z kartami literackimi, odwróconą krzyżówką lub wykreślanką- materiały edukacyjne na 21 marca