Porównujemy świat pogański i chrześcijański- karty lekturowe do powieści ,,Quo vadis"


Karty lekturowe wzbogacają zajęcia, ale nie zastąpią omówienia lektury. Można jednak tak uporządkować karty i powielać je na ksero lub wyświetlać przy pomocy projektora, aby pomogły w omawianiu dzieła. 


Nic nie stoi na przeszkodzi, aby nauczyciel ułożył odmienne pytania do zaprezentowanych grafik. Uczniowie mogą też porównywać grafikę z tekstem utworu bądź opisywać zilustrowane sceny. Każdy pomysł jest dobry, jeśli służy zrealizowaniu celów zajęć.

Przygotowanie kart do powieści Henryka Sienkiewicza nie było łatwe, ponieważ we wspomnianej lekturze jest mnóstwo przemocy, bólu,  agresji, cierpienia i śmierci. 

W niniejszym wpisie prezentuję trzy losowo wybrane karty do lektury ,,Quo vadis". To powieść historyczna, która obfituje w mnogość postaci, miejsc i zdarzeń.


Zestaw zawiera 44 karty, na których znajdują się grafiki oraz pytania/zadania do lektury.

Zaprojektowałam je przy pomocy sztucznej inteligencji.  Koncentruję się w nich na treści lektury, ale też na uzasadnianiu opinii, przytaczaniu cytatów, wnioskowaniu. 

Zapraszam :)


Jeśli moja twórczość, pomysły na zajęcia, materiały na lekcje przypadły Ci do gustu, korzystasz z nich i zastanawiasz się, w jaki sposób wyrazić wdzięczność albo mnie wesprzeć, zaproś mnie na kawę. Na portalu społecznościowym Facebook znajdziesz stronę bloga. Link zamieszczam poniżej.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zbiór wykreślanek ortograficznych na zajęcia wyrównawcze

Tworzymy makietę miejsca akcji- "Chłopcy z Placu Broni"

Przykład opinii wychowawcy klasy o uczniu

Generator napisów 4

Międzynarodowy Dzień Poezji z kartami literackimi, odwróconą krzyżówką lub wykreślanką- materiały edukacyjne na 21 marca