Jak zaprojektować własne karty typu Dixit?



Karty Dixit można potraktować jako karty metaforyczne, które dobrze sprawdzą się zarówno podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnej, zajęć z wychowawcą w klasach starszych, lekcji języka polskiego, terapii pedagogicznej, rewalidacji, zajeć logopedycznych, zajęć socjoterapeutycznych, czy zajęć z psychologiem, pedagogiem.

Z tego powodu warto je posiadać w swoich zasobach.
Proponuję przygotować własną kolekcję. Dzięki darmowej aplikacji możemy to zrobić naprawdę szybko, gdyż tworzenie nie wymaga specjalnych umiejętności.
Poniżej zamieszczam link do aplikacji, przy pomocy której wykonałam karty, które prezentuję w niniejszym wpisie na blogu.































Warto przygotować karty  niejednoznaczne, tajemnicze, często abstrakcyjne, a nawet mroczne, surrealistyczne, gdyż wzbudzają one zainteresowanie uczniów, stanowią odskocznię od standardowych i klasycznych obrazów oraz mają spory potencjał, który można bardzo kreatywnie wykorzystać.


Obrazy budzą emocje i wywołują skojarzenia, które uczą kreatywnego i logicznego myślenia oraz zrozumienia ze strony innych. Częsty kontakt z kartami podczas lekcji niewątpliwie przyczyni się  do rozwijania uczniowskiej wyobraźni i kształcenia wielu umiejętności, zarówno polonistycznych, jak i pedagogicznych. Korzystnie wpłynie także na społeczno-psychologiczny rozwój młodych ludzi.

Zachęcam czytelników mojego bloga do dyskusji, w jaki sposób warto wykorzystać karty na zajęciach z uczniami.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zbiór wykreślanek ortograficznych na zajęcia wyrównawcze

Tworzymy makietę miejsca akcji- "Chłopcy z Placu Broni"

Przykład opinii wychowawcy klasy o uczniu

Generator napisów 4

Międzynarodowy Dzień Poezji z kartami literackimi, odwróconą krzyżówką lub wykreślanką- materiały edukacyjne na 21 marca