Dzień Pozytywnego Myślenia zintegrował i umocnił społeczność szkolną




Po raz kolejny uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie obchodzili Dzień Pozytywnego Myślenia.

Pozytywne myślenie o sobie daje nam siłę, pozwala uwierzyć we własne możliwości, osiągać założone cele. Wzmacnia też wytrwałość w drodze do celu.

Nastawia nas na znajdowanie dobrych rozwiązań, zalet, mocnych stron swoich, innych ludzi i zdarzeń oraz wzmacnia nasze dążenie do nich. Roztacza też dobrą energię wokół.

Pamiętajmy, że wszystko zaczyna się w głowie i warto myśleć pozytywnie.


W tym dniu chętne klasy ubrały się na żółto. Ten kolor królował w naszej szkole i byłe wyrazem naszej życzliwości względem innych. Uśmiechaliśmy się do siebie wzajemnie. Sprawdziliśmy, jak działa moc uśmiechu. Zrobiliśmy wspólne zdjęcia klasowe, na których widnieją nasze uśmiechnięte buzie.

Każda klasa ozdobiła drzwi swojej klasy uśmiechniętą buźką lub innym symbolem pozytywnego myślenia. Przypominał on całej społeczności szkolnej, że warto każdego dnia ubrać się w uśmiech (nie tylko do szkoły).

Przygotowaliśmy pudełko/ słoik pełen komplementów. W tym celu każdy uczestniczący w zajęciach zapisał na trzech kolorowych karteczkach trzy komplementy. Następnie każdy trzykrotnie wylosował dla siebie komplement i szeroko się uśmiechnął. Na własnej skórze odczuliśmy, jak działa moc dobrego słowa.

Wybraliśmy najsympatyczniejszą osobę w klasie. Zaprojektowaliśmy według własnego pomysłu ORDER UŚMIECHU, którym ją obdarowaliśmy. Uhonorowaliśmy ją gromkimi brawami.


Wykonaliśmy portret CZŁOWIEKA ŻYCZLIWEGO. Następnie wokół postaci zapisaliśmy słowami lub przy pomocy symboli rysunkowych, jak się zachowuje, co mówi, co robi ten, kogo można nazwać ŻYCZLIWYM.

Podzieliliśmy się swoimi przemyśleniami i wyeksponowaliśmy nasze prace na korytarzu szkolnym.

We wspomnianym szkolnym święcie wzięli udział uczniowie z następujących klas: 5b, 6b, 2b, 6a, 1b, 3b, 1a, 2a, 3a i 3b.


Wszyscy uczniowie i pracownicy naszej szkoły przywdziali uśmiech i zadbali o wzajemne relacje.












Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zbiór wykreślanek ortograficznych na zajęcia wyrównawcze

Tworzymy makietę miejsca akcji- "Chłopcy z Placu Broni"

Przykład opinii wychowawcy klasy o uczniu

Generator napisów 4

Międzynarodowy Dzień Poezji z kartami literackimi, odwróconą krzyżówką lub wykreślanką- materiały edukacyjne na 21 marca