Bohaterowie lektury ,,W pustyni i w puszczy" przesyłają nam kartki pocztowe z Afryki



Lektura ,,W pustyni i w puszczy" stwarza wiele okazji do ciekawych- moim zdaniem- aktywności.

Tym razem postanowiłam wykorzystać darmową aplikację do projektowania kartek pocztowych i znaczków.
Niewielka kartka z ciepłymi słowami i grafiką przysłaną z drugiego końca kraju lub świata to znak, że ktoś o nas myśli i pamięta.



Zadaniem uczniów było zredagowanie krótkiej informacji, którą mogliby do nas/ do uczniów naszej szkoły przesłać bohaterowie lektury. Skorzystaliśmy aplikacji, do której link zamieszczam poniżej.



Wcześniej zgromadziliśmy zdjęcia z platformy pixabay, które  nas urzekły i sprawiły, że marzyliśmy o podróży do Afryki. Na otwartej kartce pocztowej zamieściliśmy je, między innymi projektując znaczek.

W zredagowanych wiadomościach uczniowie wykazywali się znajomością lektury, swobodnie nawiązując do wydarzeń przedstawionych na kartkach powieści. 

Zadanie bardzo się uczniom spodobało i pochłonęło ich całkowicie. Wielu chciałoby w wolnym czasie fotografować, podglądać przyrodę, podróżować.


Pocztówki to małe okna na świat. To właśnie one pozwalają nam zobaczyć miejsca odległe i poczuć się trochę tak, jakbyśmy sami w nich byli.

Magia pocztówek tkwi w ich prostocie – niewielki format, obrazek lub zdjęcie po jednej stronie, miejsce na kilka słów po drugiej. 


To doskonały sposób, by pokazać komuś, że o nim myślimy, nawet gdy dzielą nas setki kilometrów.

Komentarze

  1. Świetny pomysł. Jeśli Pani pozwoli, kupuję dla swojej piątej klasy.;-))

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dobry wieczór. Bardzo się cieszę, że pomysł się spodobał. Byłabym wdzięczna, gdyby zechciała Pani napisać po realizacji zadania, jak sprawdził się na prowadzonych przez Panią zajęciach, jak reagowali uczniowie, jakiej informacji zwrotnej udzielali itp. Pozdrawiam.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Zbiór wykreślanek ortograficznych na zajęcia wyrównawcze

Przykład opinii wychowawcy klasy o uczniu

Tworzymy makietę miejsca akcji- "Chłopcy z Placu Broni"

Generator napisów 4

Rozpoznajemy lektury szkolne po symbolach graficznych