Kreatywnie, aktywnie i innowacyjnie- Dzień Kropki 2019

Podjęłam działania mające na celu dostrzeżenie, jak wielka siła tkwi w nich samych. Moim  głównym celem było pokazanie, że każdy człowiek potrafi być kreatywny, a zwykła kropka może sprawić, iż odkryje w sobie niezwykłe pokłady twórczej inwencji. Razem z nauczycielami z wielu polskich miejscowości stworzyliśmy listę pomysłów, wymieniliśmy się doświadczeniami, jakie już posiadamy, wspólnie świętowaliśmy nie tylko Dzień Kropki, ale cały Tydzień Kreatywności.
Zaprezentowaliśmy, jak kreatywni są nasi uczniowie.  
Nasze działania zostały docenione- otrzymaliśmy za projekt Krajową Odznakę Jakości.
Praca nad projektem rozwijała wszechstronnie- uczniowie poszerzali wiadomości i umiejętności z wielu przedmiotów, głównie artystycznych, humanistycznych i informatyki. Stali się bardziej kreatywni, ciekawi nowych informacji oraz zmotywowani do wykorzystywania innych form uczenia się.  Zapominali o schematyzmie lekcji, uczyli się, bawiąc. Podnieśli swoje umiejętności komunikacyjne, społeczne, komputerowe itp. Wzrosło ich poczucie własnej wartości, nauczyli się gospodarować czasem. Uświadomili sobie, jakie talenty i zdolności posiadają, nauczyli się je rozwijać samodzielnie. Poznawali siebie, zauważali swoją odmienność, uczyli się mówić o sobie.
Projekt pokazał, iż każdy z nas ma talent i tylko od nas zależy, czy go rozwiniemy.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zbiór wykreślanek ortograficznych na zajęcia wyrównawcze

Tworzymy makietę miejsca akcji- "Chłopcy z Placu Broni"

Przykład opinii wychowawcy klasy o uczniu

Generator napisów 4

Międzynarodowy Dzień Poezji z kartami literackimi, odwróconą krzyżówką lub wykreślanką- materiały edukacyjne na 21 marca