poniedziałek, 4 grudnia 2017

Przyłączcie się do nas

Już w piątek po raz trzeci bierzemy udział w Maratonie Pisania Listów

Zapraszamy wszystkich uczniów, ich rodziców, pracowników szkoły do włączenia się w akcję pisania listów w obronie odważnych ludzi.

Jeśli nie wiesz, jak napisać list w sprawie osoby, której prawa człowieka są łamane, wystarczy kierować się kilkoma prostymi zasadami, które z pewnością ułatwią udział w Maratonie każdej osobie.  
Jeśli piszesz list w języku polskim, napisz nazwisko osoby, której bronisz, dużymi, drukowanymi literami.W liście przedstaw krótko, co wiesz i czego oczekujesz. Bądź rzeczowy i nie daj się ponieść emocjom.


Podczas tegorocznego Maratonu będziemy pisać w obronie Clovis Razafimalala z Madagaskaru, skazanego za ochronę zagrożonego lasu deszczowego.
                               

Clovis Razafimalala za wszelką cenę stara się chronić las deszczowy na Madagaskarze. Drzewa różane są cenne, a zagraża im skorumpowana sieć przemytników, którzy je sprzedają. Nielegalny handel osiągnął wartość miliarda dolarów. Odwaga Clovisa i działania w celu ochrony rzadkich drzew o rubinowym kolorze sprowadziły na niego niechcianą uwagę. Został skazany na podstawie fałszywych zarzutów i w każdej chwili może trafić do więzienia.


Listy wyślemy w jednej wspólnej przesyłce, dlatego prosimy o nienaklejanie znaczków na kopertę. Będziemy wdzięczni za przekazanie nam, organizatorom, znaczków o każdym nominale i kopert dla biorących udział w szkolnej akcji.

Przyłączcie się do nas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz