wtorek, 17 października 2017

Gotowi na Światowy Dzień Godności?

Ja tak. Akcja przygotowana. Rysunki wykonane własnoręcznie przez uczniów, jak i kserokopie interpretacji praw człowieka zostały wyeksponowane w widocznym miejscu naszej szkoły.

Od dwóch dni przyciągają uczniów, którzy z zainteresowaniem dyskutują na ich temat.  

Pogłębiają interpretację wyszukane, wybrane cytaty na temat godności i człowieczeństwa. Niektóre z nich stały się bardzo popularne, na przykład:  

Na lekcji języka polskiego zastawialiśmy się, co łączy materiał obrazkowy i słowny z lekturą "Mały Książę". Pytanie sprowokowało uczniów do dyskusji i zachęciło do współpracy przy udzielaniu odpowiedzi. 
Na lekcję zabieram ze sobą wykreślankę. Uczniowie wyszukają słowa: dostojeństwo, brak zakłamania, dyskrecja, grzeczność, prawdomówność, prawdziwość, prostoduszność, prostolinijność, prostota, szczerość, uczciwość, uprzejmość, duma, honor, dojrzałość, rozwaga, poszanowanie, poważanie, szacunek, uszanowanie, uznanie, autorytet, chwała, wartość. 

Wyszukiwane słowa uporządkują naszą dyskusję na zajęciach. 
Ponadto przygotowałam pocięty w paseczki tekst utworu podejmującego temat, wymowne, satyryczne rysunki i zbiór cytatów. Tak przygotowana udaję się na dzisiejsze zajęcia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz