Puzzle czytelnicze
Promocja czytelnictwa może mieć formę puzzli, które uczniowie przygotują samodzielnie.
Układanie puzzli to bardzo popularna forma gry, która polega na układaniu obrazka z małych fragmentów o charakterystycznym kształcie. Wymaga skupienia, cierpliwości, spostrzegawczości i koordynacji.
Każdy sam widzi efekty swojej pracy ocenia poprawność wykonania zadania.
Oto okładki ulubionych książek moich gimnazjalistów:
Zachęcamy Was do wspólnej nauki i zabawy oraz polecamy książki przy których z pewnością nie będziecie się nudzić.
Swoimi opiniami podzieliły się autorki puzzli:
Angelika stwierdziła, że ułożenie puzzli wymaga myślenia, rozwija umysł. Ponadto trzeba sobie obrać odpowiednią taktykę, co jest potem przydatne przy nauce😉
Klaudia jest zdania, że "układanie puzzli poprawia wyobraźnię przestrzenną oraz pobudza kreatywność. Jest to doskonały pomysł na naukę oraz rozwój poprzez zabawę."
Michaela napisała, że "puzzle są świetną alternatywą kreatywnego spędzenia czasu na dobrej zabawie. Ponadto rozwijają umysł, poprawiają koncentrację, ćwiczą pamięć oraz uczą cierpliwości".
Z kolei Basia uważa, że " układając puzzle rozwijamy wyobraźnię. Oprócz tego jest to wspaniały sposób na oderwanie się od wirtualnego świata".
A jaka jest Wasza opinia?

Ciekawy artykuł. Pozdrawiam
OdpowiedzUsuńKażdy rodzaj puzzli jak dla mnie jest bardzo fajny i jestem zdania, że warto jest je mieć. Ja również chwalę sobie puzzle z https://modino.pl/puzzle-1000-elementow i jestem zdania, że jak najbardziej warto jest je układać.
OdpowiedzUsuń