czwartek, 10 listopada 2016

Lekcja miłości do przyrody ojczystej- my na wystawie "Co w trawie piszczy"

W małej miejscowości nie ma zbyt wielu okazji, aby opuścić ławki szkolne, a mimo tego uczestniczyć w zajęciach szkolnych. 

Warto więc śledzić na bieżąco wszystkie wydarzenia kulturalne.

Wystawa fotograficzna "Co w trawie piszczy" została zorganizowana w Dębnowskim Ośrodku Kultury w dniach 9-10.11. 2016 r., a oprowadzał nas po niej sam autor- pan Marek Schiller.

Pan Marek Schiller  swoimi pracami opowiadał o kraju i miejscu, w którym żyje.


Zdjęcia urzekły nas niebywale. Gimnazjaliści docenili talent fotograficzny, jak i sposób opowiadania o podglądanych i fotografowanych zwierzętach.Wielu deklarowało, że chętnie obejrzałoby wystawę raz jeszcze, ale bez presji czasu i podczas samodzielnej wizyty. Niektórzy chwalili się, że lubią fotografować. Obiecałam im, że wkrótce zaproponuję zadanie fotograficzne. Nauka fotografii to przecież lekcja pokory, cierpliwości, szacunku do kadru, a także umiejętności przyjmowania krytyki. 


"Muzyka uczy słuchania, literatura uczy mowy a fotografia, patrzenia. Całe nasze życie składa się z ulotnych chwil, które niezauważalnie przepływają obok nas i nawet, gdy w nich uczestniczymy, tracimy je. Każde naciśnięcie migawki kradnie jedną z takich chwil i zapisuje na zawsze" (Dariusz Barczyński).

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz