Dzień Pozytywnego Myślenia 2023- propozycje zadań i aktywności



Zadanie 1

Klasa zostaje podzielona na grupy. Każda grupa rysuje własne wyobrażenie CZŁOWIEKA ŻYCZLIWEGO. Następnie wokół postaci zapisuje słowami lub rysuje, jak się zachowuje, co mówi, co robi ten, kogo można nazwać  ŻYCZLIWYM.

Po wykonaniu zadania grupy prezentują swój plakat, dzielą się swoimi przemyśleniami itp.  na forum klasy.

Plakaty eksponujemy np. przez kolejny tydzień na korytarzu szkolnym/w stołówce szkolnej/ w świetlicy.


Zadanie 2

Każda klasa ozdabia drzwi swojej klasy uśmiechniętą buźką lub innym symbolem pozytywnego myślenia.  Niech przypomina całej społeczności szkolnej, że warto każdego dnia ubrać się w uśmiech (nie tylko do szkoły). Jeśli przygotujemy więcej symboli, warto udekorować nimi np. klatkę schodową naszej szkoły.


Zadanie 3

Ubieramy się w tym dniu na żółto. Niech ten kolor króluje w naszej szkole i będzie wyrazem naszej życzliwości względem innych. Uśmiechnijmy się do siebie wzajemnie. Sprawdźmy, jak działa moc uśmiechu. Zróbmy wspólne zdjęcie klasowe, na których widnieją nasze uśmiechnięte buzie.


Zadanie 4

Przygotujemy pudełko/ słoik pełen komplementów. W tym celu niech każdy uczestniczący w zajęciach zapisze na trzech kolorowych karteczkach trzy komplementy.  Następnie niech każdy z Was trzykrotnie wylosuje dla siebie komplement i szeroko się uśmiechnie.

Uwaga! Listę komplementów można też przygotować wspólnie. 

Np. Masz piękny uśmiech.

Dobry z Ciebie przyjaciel/ przyjaciółka.

Jesteś troskliwy/ troskliwa.

Uwielbiam, jak się śmiejesz.

Uwielbiam spędzać z Tobą czas.


Zadanie 5

Wybierzcie najsympatyczniejszą osobę w klasie. Zaprojektujcie według własnego pomysłu ORDER UŚMIECHU, którym ją obdarujecie. Uhonorujcie ją gromkimi brawami. 


Bądźmy uśmiechnięci, życzliwi i optymistycznie nastawieni do drugiego człowieka:)

Jeśli moja twórczość, pomysły na zajęcia, materiały na lekcje  przypadły Ci do gustu, korzystasz z nich i zastanawiasz się, w jaki sposób wyrazić wdzięczność albo mnie wesprzeć, zaproś mnie na kawę. Na portalu społecznościowym Facebook znajdziesz stronę bloga. Link zamieszczam poniżej.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zbiór wykreślanek ortograficznych na zajęcia wyrównawcze

Tworzymy makietę miejsca akcji- "Chłopcy z Placu Broni"

Przykład opinii wychowawcy klasy o uczniu

Generator napisów 4

Międzynarodowy Dzień Poezji z kartami literackimi, odwróconą krzyżówką lub wykreślanką- materiały edukacyjne na 21 marca