wtorek, 1 stycznia 2019

Zapraszam do współpracy przy realizacji projektu eTwinning "Zaczytaj się w tej książce"


Zapraszam do współpracy przy realizacji projektu czytelniczego
Nowy rok= nowy pomysł= nowy projekt

Wspólnie uczynimy czytanie lektur szkolnych zajęciem ciekawym, nieszablonowym, nowatorskim. Zainspirujemy do poszukiwania ciekawych rozwiązań uczniów i ich nauczycieli. Odczarujemy lekcje języka polskiego. Zachęcimy także do czytania książek, które nie są lekturami szkolnymi.

Podejmiemy działania interdyscyplinarne w ramach krajowego projektu eTwinning celem odnalezienia przyjemności w spotkaniu z literaturą. Podzielimy się pomysłami na ciekawe zajęcia z lekturami szkolnymi. Wykorzystamy nowe technologie do pracy nad lekturą.
Projekt będzie realizowany od stycznia do kwietnia 2019 roku. Grupy uczniowskie wraz ze swoimi nauczycielami zaprezentują swoje pomysły do minimum trzech wybranych przez siebie lektur obowiązkowych lub nadobowiązkowych oraz zredagują przynajmniej 6 recenzji do polecanych przez siebie książek. Zgromadzimy argumenty przekonujące do sięgnięcia po książkę jako formy spędzenia czasu wolnego. Zaprojektujemy logo projektu i będziemy promować nasze działania w środowisku szkolnym. 

4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Od klasy czwartej w górę. Tutaj ograniczeń nie przewiduję. Zapraszam :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę. Szczegóły znajdują się w opisie projektu na platformie eTwinning.Zapraszam.

   Usuń