niedziela, 5 lutego 2017

Tworzenie "nowego" dzieła ze "starych" elementów


Pomysł polega na połączeniu charakterystycznych elementów trzech dzieł literackich i zestawieniu ich w taki sposób, aby tworzyły spójną całość. W ten sposób powstaje nowa forma artystyczna.Czytelnicy zyskują inspirację i motywację do działania. Poszerzają horyzonty. Zyskują nowe pomysły i tworzą własne projekty. Uczą się łączyć rożne elementy z różnych źródeł w taki sposób, aby stworzyć nowe, kolejne dzieło.

Komiks "Poszukiwania diademu” łączy w sobie cechy kilku książek. Bohaterami są postaci z książki pt. „Osobliwy dom Pani Peregrine”- bliźniacze duchy. Natomiast tło pochodzi z powieści pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem”.
Na drugim obrazku zostało przedstawione wnętrze domu Bilba Baginnsa. Kolejnym elementem jest tekst, charakterystyczny dla serii powieści o Harrym Potterze – młodym czarodzieju.
W nowym utworze bardzo istotną rolę odgrywają duchy. Mianowicie, mają za zadanie odnalezienie diademu Roweny Ravenclaw. W tym celu odwiedzają dom hobbita - Bilba Bagginsa, gdyż otrzymali informacje, iż przed wieloma laty ozdoba ta została skradziona przez pogromcę Smauga. Diadem to horkruks, który jest nieodłączną częścią duszy Lorda Voldemorta i  tylko zniszczenie tego przedmiotu może pomóc Harremu w unicestwieniu złego czarnoksiężnika.
Są to powieści przygodowe i fantasy. Ich mieszanka pozwoliła stworzyć coś oryginalnego i niepowtarzalnego.
Każda z tych książek daje nam możliwość oderwania się od zwykłej, szarej codzienności i wraz z ich bohaterami odkrywać nowe krainy. Świat przedstawiony nie ma granic. Jedyną przeszkodę może stanowić nasza wyobraźnia. Fabuła obfitująca w niezwykłe wydarzenia i zwroty akcji także jest wielką zaletą. Są to książki pełne przygód, niespodzianek, a także humoru.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz