wtorek, 24 listopada 2015

MARATON PISANIA LISTÓW W NASZEJ SZKOLE- finał 4 grudnia 2015 r.

NAPISZ LIST.

ZMIEŃ ŻYCIE! 

Maraton odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego bohatera lub bohaterki. W Polsce piszemy w setkach miejsc w całym kraju - w szkołach, klubach, kawiarniach, instytucjach kultury. Każdy może zorganizować Maraton! Rezultaty Maratonu są widoczne od razu. Już w jego trakcie otrzymujemy wiele dobrych wiadomości - ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na nasze apele, złe prawo jest zmieniane. Listy są ogromnym wsparciem dla bohaterów i ich bliskich - dają im siłę i nadzieję w walce o swoje prawa.My, uczniowie i nauczyciele Gimnazjum Publicznego im. A. Fiedlera w Dębnie, piszemy w obronie WALEED ABU AL-KHAIR


Arabia Saudyjska
15 lat więzienia za walkę w obronie praw człowieka

Adwokat i obrońca praw człowieka Waleed Abu al-Khair został skazany na 15 lat więzienia na mocy surowego saudyjskiego prawa stosowanego wobec osób oskarżonych o terroryzm. Waleed bronił wielu pokojowych aktywistów, m.in. aresztowanego blogera Raifa Badawiego. Sprzeciwiał się powszechnemu łamaniu praw człowieka w Arabii Saudyjskiej. Waleed jest więźniem sumienia, nie terrorystą. Przyłącz się do wezwania o jego natychmiastowe i bezwarunkowe uwolnienie.DOMAGAMY SIĘ:
  • natychmiastowego i bezwarunkowego uwolnienia Waleeda Abu al-Khairego, tak, by mógł wrócić do swojej rodziny,
  • zapewnienia mu ochrony tak, by nie cierpiał już z powodu tortur i innych przejawów złego traktowania,
  • wycofania postawionych mu zarzutów i kasacji wyroku,
  • zaprzestania napastowania, zastraszania i więzienia pokojowych aktywistów i obrońców praw człowieka,
  • zaprzestania traktowania obrońców praw człowieka jak terrorystów i sądzenia ich na podstawie prawa antyterrorystycznego.

NAPISZ LIST DO:

His Majesty the King
King Salman bin Abdul Aziz Al SaudOffice of His Majesty the KingRoyal Court
Riyadh
Kingdom of Saudi Arabia

Wzór listu znajdziesz TUTAJ


Wrzuć list do "tymczasowej skrzynki pocztowej" w sali nr 14.

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY/OBOJĘTNA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz