Rysunkowe love na lekcji poświęconej poznanym mitom


 Na lekcji języka polskiego warto zachęcić uczniów do rysowania. W ten sposób odejdziemy od rutyny proponowanych aktywności, zaskoczymy uczniów i skoncentrujemy ich uwagę na omawianych zagadnieniach. 

Moich uczniów po 3 latach zdalnych lekcji trudno zaskoczyć aplikacją internetową i jej wykorzystaniem na lekcji.  Natomiast wykorzystanie zwykłych kredek wywołało entuzjazm.

Na lekcjach wcześniejszych poznaliśmy kilka popularnych mitów greckich. Zależało mi na tym, aby uczniowie zapamiętali ich treść na dłużej.

 



Uznałam, że pomogą mi w tym rysunki uczniowskie. Uczniowie nie wiedzieli wcześniej, jakie zadanie będą wykonywali. Nie wykonywali swoich rysunków w domu.

Jak widać na załączonych fotografiach, wykonali je w zeszycie przedmiotowym.



Zadaniem uczniów było narysowanie wskazanego/ wymienionego rekwizytu, a następnie opisanie sytuacji z mitu, w której ten element wystąpił. Z powodu trudności- uczniowie twierdzili, że nie wiedzą, jak wygląda narcyz lub granat- pozwoliłam obejrzeć grafiki w sieci.

Uczniowie pracowali bardzo chętnie, zwłaszcza Ci, którzy nie lubią pisać/ mają trudności z czytelnym zapisem/ popełniają wiele błędów podczas notowania.
 





Chętnie wyjaśniali, w jakim micie wystąpił narysowany element, jaką odegrał funkcję, czyje życie zmienił itp.

Na zamieszczonych w tym wpisie zdjęciach widoczne są autentyczne prace uczniów, dlatego proszę nie przywiązywać szczególnej wagi do poprawek i błędów.
Na lekcji pracowali chętnie wszyscy uczniowie i z przyjemnością prezentowali efekty swojej pracy.

Wszyscy zapamiętali treść mitu, bohaterów poznanych utworów i ważne rekwizyty.


Ta lekcja poprzedzała redagowanie przez uczniów autorskich mitów, o których wkrótce napiszę oraz wyjaśnianie związków frazeologicznych wywodzących się z mitologii.


 





Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zbiór wykreślanek ortograficznych na zajęcia wyrównawcze

Tworzymy makietę miejsca akcji- "Chłopcy z Placu Broni"

Przykład opinii wychowawcy klasy o uczniu

Generator napisów 4

Międzynarodowy Dzień Poezji z kartami literackimi, odwróconą krzyżówką lub wykreślanką- materiały edukacyjne na 21 marca