niedziela, 13 września 2015

Instrukcja sukcesu na egzaminie gimnazjalnym z języka polskiego

"Ucz się pilnie i systematycznie. Skup się na swoim brakach i staraj się je poprawić. Słuchaj rad nauczycieli. Jeśli czegoś nie rozumiesz, poproś o pomoc nauczyciela, rodzica lub koleżankę/kolegę. Rozwiązuj testy w domu i w szkole. Uczęszczaj na koła przedmiotowe. Czytaj wszystkie lektury. Sukces gwarantowany!"
Zuzanna


"Udaj się do biblioteki. Tam wypożyczysz wszystkie potrzebne ci książki do nauki. Następnie przez kolejne dni czytaj ze zrozumieniem wszystkie informacje. Rób przerwy od nauki, średnio co godzinę. Gdy już powtórzysz materiał, spróbuj wyszukać test trzecioklasisty z poprzednich lat. Pomoże ci to w lepszym przygotowaniu się do egzaminu. Kiedy wykonasz kilka razy różne testy, będziesz przygotowany do napisania testu trzecioklasisty z dużą ilością punktów. "
Mateusz


"Bądź aktywny na lekcji – uważaj i często się zgłaszaj. Systematycznie i rzetelnie wykonuj zadania domowe, co pomoże Ci utrwalić wiedzę z lekcji. Następnie przypomnij sobie zagadnienia i materiał z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. Przećwicz także dłuższe formy wypowiedzi (to na pewno pojawi się na egzaminie). Jeśli potrzebujesz pomocy , zgłoś się do nauczyciela. Po wykonaniu wszystkich wymienionych wcześniej wskazówek, możesz być pewien, że jesteś doskonale przygotowany do egzaminu. "
Ola
Licencja Creative Commons

1 komentarz: