wtorek, 4 kwietnia 2017

"Czym skorupka za młodu nasiąknie"- cykl zadań wiosennych

Wiosna i Wielkanoc to czas na kontynuowanie mojej prywatnej tradycji- LEKCJE/ ZADANIA okolicznościowe.

Z tej okazji zaproponowałam moim uczniom 10 zadań.

Oto one:
Pomysł nr 1.
Wykonaj mapę myśli wyrazów z trudnością ortograficzną, np. pisownia "nie" z rzeczownikami, ó niewymienne itp. Twoja mapa myśli powinna mieć kształt elementu świątecznego, związanego z Wielkanocą, np. zajączek, koszyczek itd.Pomysł nr 2.
Opowiedz historię z wykorzystaniem jakiejś tradycji świątecznej, np. dyngusa, święcenia pokarmów itp. w postaci komiksu. Linki do tworzenia komiksów znajdziesz w grupie.


Pomysł nr 3
Wykonaj plakat o Wielkanocy, np. o dawnych zwyczajach, tradycjach z wykorzystaniem technologii komputerowej,  np. canva.


Pomysł nr 4
Wykonaj krzyżówkę z wyrazami zawierającymi trudności ortograficzne i związanymi ze świętami. Minimum haseł- 20. Krzyżówkę zapisujemy w dwóch formatach: jako doc. i jpg.

Pomysł nr 5
Przygotuj/ ugotuj, upiecz/ usmaż potrawę wielkanocną. Opisz jej wykonanie. Sfotografuj etapy pracy. Napisz, dlaczego warto je wykonać itp. Opublikuj na YoungFace.tv do świąt.


POMYSŁ nr 6
Ozdabiamy jajka styropianowe wyrazami z trudnościami ortograficznymi i przynosimy do szkoły. Jajka nie mogą być w kolorze styropianu!  Malujcie czym się da ;)


Pomysł nr 7
Wypisz związki frazeologiczne i przysłowia z elementami świątecznymi, np. jajko, zajączek itp. Dodatkowo wykonaj rebus z wybranym związkiem frazeologicznym lub przysłowiem.


Pomysł nr 8
Np. Zajączek/ Pisanka opowiada o Wielkiej Nocy- tworzymy mówiące awatary. Poszukajcie tradycji dawnych, nawet dziś nie kultywowanych.

Pomysł nr 9

Rzuć kośćmi opowieści i zredaguj opowiadanie pod hasłem "Ale jaja". Pracę przepisz na komputerze i wyślij na e-mail wraz z fotografią wyrzuconych kostek.


Pomysł 10
Zaprojektuj kartkę z okazji Wielkiej Nocy w dowolnym programie graficznym dostępnym w sieci. Wykorzystaj w projekcie jakiś element z literatury, np. cytat z wypowiedzi bohaterów. 

Rezultatom poświęcę kolejne wpisy.

1 komentarz: