wtorek, 16 lutego 2016

Polecamy książki naszym rówieśnikom i nie tylko

Młodzież w dzisiejszych czasach praktycznie nie czyta książek. Nie wspomnę nawet o szkolnych lekturach, które pewnie przez większości nastolatków nie są czytane. Osobiście uwielbiam czytać książki !


Młodzież w dzisiejszych czasach praktycznie nie czyta książek. Nie wspomnę nawet o szkolnych lekturach, które pewnie przez większość nastolatków nie są czytane. Osobiście uwielbiam czytać książki! Sprawia mi to przyjemność w wieczorne lub deszczowe dni.
Moim zdaniem, ludzie nie tyle, co nie lubią książek, lecz po prostu nie natrafili na ciekawą. Jak myślicie, dlaczego tak często macie problem z nazwaniem cechy charakteru lub znalezieniem synonimu danego słowa? Borykałam się z tym problemem jeszcze zeszłego lata.
Poznałam swoją książkę na półce w księgarni. Okładka przyciągała moją uwagę, aż chwyciłam ostatni egzemplarz i popędziłam w stronę kasy. Płacąc za lekturę, chciałam już dorwać pierwsze linijki tekstu. Czułam wilczy głód na myśl o treści. Tylko usiadłam w wygodnym fotelu, a książka wciągnęła mnie w swój magiczny świat. Pędziłam wzrokiem zdanie po zdaniu, aż rodzice zaczęli niepokoić się moim nagłym odizolowaniem. Wtargnęli do pokoju niczym stado dzikich koni. Oni oderwali mnie od kojącej treści.
Po skończeniu pierwszej lektury zaczęłam doceniać trud pisarzy. Potem książki stawały się częścią mojego życia, co nie oznaczało, że tylko z nimi spędzałam czas.
Podsumowując, książka to przyjaciel, więc nie uważaj jej za wroga. Musisz czytać w skupieniu,aby lepiej zaznajamiać się z tekstem. Osobiście twierdzę, że to książki nas kształcą i uczą, jak postrzegać świat.
Łucja Piotrowska


DOROTA TERAKOWSKA "POCZWARKA"


"GWIAZD NASZYCH WINA"„NIEZBĘDNIK OBSERWATORÓW GWIAZD”"CHRZEST OGNIA"


"MALOWANY CZŁOWIEK"
"PAMIĘTNIK SAMOBÓJCZYNI"

"MAŁY KSIĄŻĘ ZE STRYCHU"

"NIEMY ŚMIECH""WYBRANI"


"KOCHAĆ MOCNIEJ"


"PODRÓŻ TEO"
„JOYLAND”


"INTRUZ""ALEX"


Komputer nie służy jedynie do gier, lecz również do rozwijania swych pasji.
Witajcie ! Spędziłem dość dużo czasu przy robieniu mojego plakatu. Całość została stworzona w programie Adobe® Illustrator® CS6 oraz lekko wyedytowany w Adobe®Photoshop® CS6. Zaczynałem od stworzenia pomysłu w głowie, a następnie przerysowałem go na kartkę A4. Jest to najprostszy, jak i najskuteczniejszy sposób na tworzenie jakichkolwiek prac graficznych w tym programie. 
Pracą zajmowałem się jakieś 5-6 godzin, co nie jest małą liczbą. Długo zajęło mi modelowanie książki, która została ukazana w lewym rogu plakatu.  Starałem się zadbać o detale, które miały za zadanie dodać realności.  Drugim, nieco trudniejszym obiektem, była sowa zawieszona na sznurku. Zajęło mi to dość sporo czasu z powodu braku pomysłu, lecz jakoś się udało. Najłatwiejszymi obiektami były : tło sowa na tle oraz vector małej książki. Wszystkie te obiekty zostały stworzone z precyzją oraz pomysłem, oczywiście, mojego autorstwa. Zdjęcia wykonała pani Wioletta Rafałowicz. W tworzeniu pomaga mi jedynie wyobraźnia oraz chęć dążenia dalej. Mam nadzieję, że pomysłów mi nie zabraknie.
Mateusz Lendzion


Licencja Creative Commons

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz